ÇORUM DODURGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

USTA ÖĞRETİCİ BAŞVURULARIMIZ BAŞLIYOR

USTA ÖĞRETİCİ BAŞVURULARIMIZ BAŞLIYOR

Dodurga Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce 2021-2022 eğitim öğretim yılında açılacak kurs programlarında görevlendirilmek üzere ücretli usta öğretici talepleri alınacaktır.   Başvuru işlemleri 09 Ağustos - 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında "e-Yaygın sistemi-Başvurular / Usta Öğretici Başvurusu" ekranı üzerinden yapılacaktır.     BAŞVURU SÜRECİ  09.08.2021 TARİHİ İTİBARİYLE BAŞVURU İŞLEMLERİ AŞAĞIDAKİ ADIMLARA GÖRE YAPILACAKTIR.  

 1. e-yaygin.meb.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifrenizle giriş yaparak "Başvurular - Usta Öğretici Başvurusu" menüsünden online başvuru yapılacak.

2. Aday usta öğreticiler ön başvuru aşamasında kuruma her hangi bir belge getirmeyeceklerdir.

3. Adaylar görev aldıkları takdirde kendilerinden beyan ettikleri belgeler istenecektir.Aday usta öğreticileri tarafından onaylanmayan başvurular işleme alınmayacaktır.

4. e-yaygin.meb.gov.tr adresi üzerinden başvuru onay durumu adaylarca sık sık kontrol ederek reddedilen başvurularınız için, reddedilme nedeninde yazan talimatlar doğrultusunda gerekli düzeltmeleri yapmanız gerekmektedir.  5.Birden fazla alanda başvuru yapmak isteyen adaylar her alan için ayrı başvuru yapacaklardır.  6. Başvuru süreci aşağıda belirtilen takvim doğrultusunda yürütülecektir;

 a)    09-08-2021 - 31-08-2021 Aday usta öğreticilerin başvurularını e-Yaygın üzerinden alınması,  

b) 1-7 Eylül 2021 Kurum değerlendirme ve onay sürecinin sonlandırılması,  

c) 8-10 Eylül 2021 İtirazların yapılması,

ç) 13-20  Eylül 2021 itirazların ve başvuruların İlçe Komisyonu tarafından incelenmesi   

d) 20  Eylül 2021 den itibaren  kesin listelerin ilan edilmesi, sürecin tamamlanması  

e) 1 Ekimden itibaren kursların açılması.    Ücretli Usta Öğretici Başvuru Sonuçları Ve Sıralaması İse 20 Eylül 2021 Tarihinden sonra  ilan edilecektir.   Usta Öğretici Görev Süresi  Ders Görevi İle Görevlendirilen Sigortalı Usta Öğreticilerin Günlük Çalışma Süresi En Fazla 8 Ders Saatidir. Bu Çalışma Süresi Resmi Görevi Bulunmayanlar (Herhangi Bir İş Akdi İle Başka Kurum Veya Kuruluşta Çalışmayanlar) İçin Haftada 40, Emekliler İçin 30, Başka Kurum Ve Kuruluşta İş Akdi İle SGK'lı Çalışanlar İçin 10 Ders Saatini Geçemez. Sigortalı Usta Öğreticiler Bir Mali Yıl İçinde En Fazla 11 Ay Çalışabilirler.   Başvuru İşlemleri Altı Başlıkta Tamamlanacak. 1.Mezuniyet Belgeleri 2.Mesleki Kurs Bitirme Belgeleri 3.İş Deneyimi Belgeleri 4.Başarı Belgeleri 5.Kurum Ve Kurs Seçimi 6.Başvuruyu Tamamla     Dikkat Edilecek Hususlar   Başvuru Aşamaları    Mezuniyet Belgeleri Bölümü Mezuniyet Belgeleri Bölümünde Öncelikle Mezun Olduğunuz Alanı Doğru Seçiniz. Örneğin Eğitim Fakültesi Mezunu İseniz Lisans (Pedogojik Formasyon/ Eğitim Fakültesi) Seçeneğini, Dört Yıllık Fakülte Muzunu İseniz Lisans, İki Yıllık Yüksek Okul Mezunları Önlisans Vb. Mezuniyet Bilgileri Kısmını Alt Bölümleriyle Birlikte Eksiksiz Bir Şekilde Doldurduktan Sonra Kaydet Butonuna Basarak Mesleki Kurs Bitirme Belgeleri Kısmına Geçiniz.   Mesleki Kurs Bitirme Belgeleri Bölümü Bu Bölümde Ustalık Belgesi, 4. Seviye Kurs Bitirme Belgesi, 4. Seviye Ve Üzeri Mesleki Yeterlik Belgelerinden Her Hangi Birine Sahip Olanlar Bu Bölümü Dolduracaklar Ve Belgelerini Yükleyecekler. Birden Fazla Belgesi Olanlar Tüm Belgeleri İçin Yükleme Yapabilirler. Belgesi Olmayanlar Boş Bırakacak Yine De Kaydet Butonuna Basıp Kaydettikten Sonra Diğer Kısma Geçecekler.   İş Deneyimi Bilgileri Bölümü Bu Bölümde E- Devlet Üzerinden Alınana Barkodlu Ayrıntılı Hizmet Dökümü Yüklenerek Bu Belgede Yer Alan Bilgilere Göre Doldurulacaktır. Bu Bölümde Dikkat Edilecek En Önemli Husus Usta Öğreticilik, Öğretmenlik Ve Ücretli Öğretmenlikte Geçen Süreler Sayılarak İşlenecektir. Diğer Hizmet Kollarında Çalışılan Süreler Bu Bölüme Kesinlikle Girilmeyecektir. Hizmet Dökümünde Yer Alan Meslek Kodları Kısımlarından Bakarak Doğru Bilgiye Ulaşabilirsiniz. Yıllara Göre Çalışılan Süreler Tabloya Toplanarak Yıl Yıl İşlendikten Sonra Kaydet Butonuna Basılarak Bir Sonraki Aşamaya Geçilecektir. İlk Defa Çalışacaklarda Herhangi Bir İşlem Yapmadan Sadece Kaydet İşlemi Yaparak Bir Sonraki Aşamaya Geçeceklerdir.

 

 Başarı Belgeleri Bölümü

Başarı Belgesi Kısmında Yer Alan Belgelerden Almış Olduğunuz Belgeleriniz Varsa Başındaki Çentiğe Tik Atarak, Karşısındaki Dosya Seç Kısmından İlgili Belgeyi Yada Belgeleri Yükleyip Kaydetmelisiniz. Bu Bölümde Sizi İlgilendiren Bir Belgeniz Yoksa Boş Bırakarak Kaydet Tuşuna Basıp Bir Sonraki Aşamaya Geçiniz.

 

Kurum Ve Kurs Seçimi Bölümü

Kurum Ve Kurs Bilgileri Kısmında Yeterlilik Belgelerinize Uygun Olarak Kurs Hangi Alanlarda Kurs Verebileceğinizi http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q= Adresinden Alanlarla Kontrol Ederek Eğitici Yeterliliklerine Sahip Olduğunuz Branşlarda Kurs Tercihlerinizi Yapmanız Gerekmektedir. Birden Fazla Kurs Programında Görev Almak İsteyebilirsiniz. Ayrıca Eğitici Olarak Görev Almak İstediğiniz Halk Eğitimi Merkez Yada Merkezlerini Seçerek Bu Bölümü De Kaydet Diyerek Tamamlayıp Bir Sonraki Aşamaya Geçiniz.

 

Başvuruyu Tamamlayın Bölümü

Başvurunun son aşaması olan Başvuruyu Tamamlayın kısmında Telefon numaranızı, mail adresinizi ve İş Durumu kısmına ise Usta Öğretici seçeneğini seçerek Kaydet diyerek başvuruyu tamamlayınız.

   

Her Sayfada Ayrı Ayrı Kaydetme İşlemi Yapınız.

Başvurunuzu, Başvuru Yaptığınız Halk Eğitim Merkezine Onaylatınız.

 

Esentepe Mahallesi, Güzey Sokak Hükümet Konağı Sk. No3 19060 Dodurga/Çorum - 0364 711 6527

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.