ÇORUM DODURGA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

Dodurda  ilçemizde polis ve jandarma bölgesinde hizmet veren okul servis şoförlerine, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından trafik eğitimi verildi.

 

Dodurga Kaymakamlığı Toplantı Salonu'nda düzenlenen eğitime, İlçe Milli Eğitim Müdürü  İsmail ÖZÜDOĞRU, taşımadan sorumlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih GÖKTEPE, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Sorumlusu , İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timi , polis memurları ve  servis şoförü katıldı.

 

Eğitimde, İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timi Görevlisi, slayt eşliğinde servis şoförlerine eğitim verdi. Eğitimde genel trafik kuralları, trafik ışık ve işaretlerinin anlamları, seyir halinde cep telefonu kullanımının kesinlikle yasak olduğu, durma, duraklama ve yolcu indirme bindirme kuralları, hız kuralları ve takip mesafesi, geçme ve geçilme kuralları, emniyet kemeri kullanımının önemi, okul servis araçlarında taşıma yönetmenliği konusunda servis şoförleri bilgilendirdi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail ÖZÜDOĞRU, "Servis şoförleri olarak sizin hata yapma hakkınız yok. Hatalı sollama, ters yöne girme, servisinize öğrenciler ve rehber personel dışında yolcu alma, cep telefonu ile konuşma hakkınız yok. Şunu biliyorum. Sizlerin çocuklarını da başka servis şoförü arkadaşınız taşıyor. Bu nedenle taşıma yaptığınız çocuklar sizin çocuklarınız" dedi.

 

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Sorumlusu da özellikle öğrencileri bindirip, indirmede uygulanacak kuralları film eşliğinde anlattı. Öğrenci taşıyan servislerin ve servis şoförlerinin hiçbir eksiğinin bulunmaması gerektiğini söyledi.

 

Eğitim, servis şoförlerinin sorularının yanıtlanması ile sona erdi.

Esentepe Mahallesi, Güzey Sokak Hükümet Konağı Sk. No3 19060 Dodurga/Çorum - 0364 711 6527

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.